מתי נדרש היתר בניה?

 

 

ובכן, ההגדרה היבשה אומרת שכל בנייה חדשה, כל שינוי מבני הנראה כלפי חוץ וכל שינוי מבני בשלד המבנה, שיכול להשפיע על הסביבה, מחייבים כולם הוצאת היתר בניה. הוספת מרפסת, פרגולה, שער לגדר, פתיחת חלון, בניית בית חדש, הוספת גג רעפים או הסרתם, הוספת מעלית וכדומה, כל אלה מחייבים היתר בניה לפני ביצועם. לפני מספר שנים, בהנחייתו של שר הפנים אריה דרעי, נכנס לתוקפו חוק הפרגולות שהפך מספר פעולות שכיחות לפעולות שאין צורך להוציא עבורן היתר בניה, אלא שכל רשות מקומית קיבלה את הרשות להכריע מה מתוך הרשימה הארצית תהיה תקפה גם לגביה ולכן חשוב לבחון את הדברים ספציפית מול הרשות המקומית.

 

איך מוציאים היתר בניה?

אז הוצאת היתר בניה יכולה להיות קלה ומהירה או קשה ואיטית, אבל בכל מקרה הכנת הבקשה דורשת עבודה מקדימה רבה. תחילה למשל, עליכם להכין את תכנית הבנייה שכן היתר הבניה לא ניתן באופן כללי, אלא באופן ספציפי עבור פעולות ספציפיות המפורטות עד רמת הס"מ. גם אם קיבלתם היתר בניה, לא תוכלו לחרוג מהתכנית שעל בסיסה הוא ניתן לכם. על כן, עליכם להכין תחילה את תכנית הבניה, ולאחר מכן להיכנס לתהליך של הוצאת היתר בניה, למלא את טופס הבקשה הרשמי, לצרף שלל מסמכים ואסמכתאות, לפנות לשכנים שעשויים להיות מושפעים מפעולת הבנייה שלכם ורק אז להגיש את הבקשה. בהמשך יהיה עליכם גם לנהל את ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שתדון בבקשה שלכם, ולכן בכל מקרה רצוי לעבור את התהליך בליווי גורם מקצועי מומחה.

שתפו עכשיו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

כתבות שעשויות לעניין אותך

כדאי לדעת

מדוע ברכה היא כה חשובה בחיינו?

כולנו מחכים לאירועים כל החיים שלנו. מגיל צעיר אנו חוגגים יום הולדת שלא לדבר על חתונה שהיא אירוע של פעם בחיים או ברית ובר מצווה